top of page

Чому станом на сьогодні немає причин вживати препарати йоду?

Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки наголошує на тому, що жоден сценарій подій на ЗАЕС не потребує проведення йодної профілактики!


Йодна профілактика — це насичення щитоподібної залози стабільним йодом для унеможливлення поглинання нею радіоактивних ізотопів йоду та попередження її опромінення.


Радіоактивний йод утворюється тільки за умови роботи енергоблока на потужності. Тобто коли енергоблок АЕС генерує електроенергію. Останній діючий енергоблок Запорізької АЕС було переведено в стан зупинки у вересні 2022 року. А це означає, що енергоблоки ЗАЕС знаходяться у такому стані щонайменше 9 місяців та не генерують електроенергію протягом цього часу.

Найдовший період напіврозпаду, коли кількість радіоактивної речовини зменшується в два рази, з ізотопів йоду має йод I-131. Він становить близько 8 діб. Решта ізотопів радіоактивного йоду має ще коротший період напіврозпаду. Це означає, що з моменту зупинки енергоблоків ЗАЕС пройшло щонайменше 34 періоди напіврозпаду даного ізотопу йоду. Тобто його активність в останньому зупиненому реакторі на ЗАЕС зменшилась в мільярди разів (порівняно з вереснем 2022 року).

Йодопрофілактика має сенс тоді і лише тоді, коли є реальна загроза надходження радіоактивного йоду в організм. А його на ЗАЕС немає!


Рішення про прийом йоду приймається на основі прогнозу радіаційної обстановки та на підставі наданої інформації від представників МОЗ України, ДСНС України тощо.

Джерело: Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки


24 перегляди

Comments


  • Дизайн без названия (4)
  • 3
  • 1
bottom of page