top of page

Чи потрібно оперувати грижу?

Грижа виникає, коли жирова тканина або орган черевної порожнини випинається під шкіру через ділянку ослабленої або розтягнутої черевної стінки. Зазвичай, грижі не проходять самі по собі. Вони мають тенденцію ставати більшими та можуть призвести до небезпечних для життя ускладнень.


Існують наступні види гриж: пупкова, пахова, стегнова, грижа білої лінії живота (проходить по його центру). Але не кожна грижа потребує негайного лікування.


Лікування грижі без операції можливе тільки в тому випадку, якщо вона невеликого розміру, не збільшується, не створює дискомфорт і не схильна до защемлення. У цьому випадку хірург може порекомендувати тактику спостереження. Але такий підхід не застосовується щодо пахових і стегнових гриж — вони підлягають хірургічному видаленню, щоб уникнути ускладнень.


Операції з видалення грижі (герніопластика) бувають відкритими та лапароскопічними.


Під час відкритої операції хірург робить розріз в місці розташування грижі і вправляє органи в черевну порожнину. Потім розріз закривають спеціальним сітчатим імплантом для запобігання рецидиву грижі.


Сьогодні найкращим методом лікування гриж є лапароскопія. Метод передбачає видалення грижі через кілька проколів в області живота. В один із них вводять лапароскоп — зонд з відеокамерою, яка транслює зображення на монітор🖥. В інші проколи вводять інструменти, за допомогою яких хірург проводить операцію.


Дуже важливо звернутися за допомогою вчасно, адже подальший розвиток захворювання несе серйозну небезпеку. Головний ризик усіх гриж – защемлення. Це важке ускладнення, у результаті якого припиняється надходження крові до вмісту грижового мішка.


При такому стані проводиться екстрена операція, але навіть вона іноді не дозволяє повністю відновити здоров’я.


Тому при перших ознаках грижі негайно зверніться до хірурга Крижопільської ОЛІЛ, який підбере план лікування саме для вашої ситуації!


Джерело: Web MD

3 перегляди

Comments


  • Дизайн без названия (4)
  • 3
  • 1
bottom of page