Колоректальні поліпи — це аномальні утворення на внутрішній оболонці товстої чи прямої кишки. Більшість поліпів безпечні, однак деякі з них можуть перетворитися на рак або вже є ним. Видалення поліпів знижує ризик розвитку колоректального раку.
Колоректальні поліпи зазвичай виявляють під час обстеження товстої та прямої кишки. Вони вражають приблизно 20-30% дорослих.
Більшість колоректальних поліпів не викликають жодних симптомів, якщо вони не великі. Ось чому скринінг на поліпи та рак є таким важливим. Проте поліпи можуть супроводжуватися такими симптомами:
Кров у калі
Надлишок слизу
Зміна частоти стулу
Біль у животі
Найпоширенішим методом виявлення колоректальних поліпів є колоноскопія. Під час цієї процедури лікар-ендоскопіст огляне вашу кишку за допомогою довгої тонкої гнучкої трубки. При виявленні поліпів їх одразу видаляють.
Однак принаймні у 30% пацієнтів після видалення з’являться нові поліпи. З цієї причини лікар може порадити провести подальше обстеження для їх виявлення. Зазвичай це робиться через 3-5 років після видалення поліпа.
Жоден метод обстеження, крім колоноскопії, не дозволяє виявити й видалити всі поліпи. Тож колоноскопія — це найефективніший спосіб запобігти раку товстої кишки. Не треба боятися, якщо вам призначили це обстеження, варто дотримуватись рекомендацій лікаря та довірити проведення процедури професіоналам! Нагадуємо, у Крижопільській ОЛІЛ ви можете зробити колоноскопію безоплатно (незалежно від місця проживання чи реєстрації).
Джерело: American Society of Colon and Rectal Surgeons
Commentaires