top of page

Скільки яєць їсти, щоб не потоваришувати з атеросклерозом?

Яйця є чудовим джерелом білка, вітамінів, мінералів, жирів, які доступні кожному. Адже це не якийсь екзотичний продукт, який неможливо знайти в супермаркеті чи найближчому магазині. Проте можна зустріти інформацію, що вони шкідливі та підвищують рівень холестерину в крові. Чи правда це та скільки взагалі яєць можна їсти?


Боятися холестерину цілком обґрунтовано, адже атеросклероз, який виникає при підвищенні ліпопротеїдів низької щільності, є основною причиною смерті, призводячи до інфаркту міокарда та ішемічного інсульту.


В останніх дослідженнях виявили, що вживання 6-12 яєць на тиждень не впливає на загальний рівень холестерину в крові. До того ж в учасників, які вживали таку кількість яєць, підвищувався рівень ліпопротеїдів високої щільності («хороших», що протидіють атеросклерозу).


Попередні дослідження із цього приводу, які свідчили, що яйця підвищують рівень холестерину, могли бути не зовсім правдивими, адже у раціоні досліджуваних були присутні й інші продукти, які впливають на цей показник: жирне м’ясо, смажена їжа, сир.


Тому ви сміливо можете вживати 2-3 яйця на добу та не переживати про здоров’я. Для більшої частини людей така кількість продукту є достатньо. Проте затятим «яйцелюбам» краще не перевищувати цю норму. Особливо, якщо в раціоні є інші продукти, які багаті на холестерин.


Джерело: Healthline


81 перегляд

Comments


  • Дизайн без названия (4)
  • 3
  • 1
bottom of page