top of page

Нервова система – мішень ВІЛ/СНІДу

1 грудня щорічно у світі відзначають День боротьби зі СНІДом. Хоча основною мішенню вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) є імунні клітини, уже в перші тижні після зараження він потрапляє в нервову систему. Як результат – щонайменше 50% пацієнтів з ВІЛ/СНІД мають когнітивні розлади.


Прояви ураження нервової системи при ВІЛ/СНІД мають різні ступені вираженості: від незначних симптомів до деменції☹ Вони залежать як від інтенсивності розмноження вірусу та кількості його частинок в організмі, так і від супутніх захворювань та способу життя.


У більшості пацієнтів ураження нервової системи при ВІЛ-інфекції проявляється малопомітним сповільненням рухів або погіршенням пам’яті, неуважністю, а також змінами настрою, які створюють незначний дискомфорт.


Такі ознаки інколи важко зразу зауважити та пов’язати з інфекцією, але важливо вчасно діагностувати їх, бо вони можуть дуже швидко еволюціонувати аж до деменції та повної втрати працездатності.


Сучасні препарати дають змогу людям з ВІЛ/СНІД прожити довге та щасливе життя! Не зволікайте! Що скоріше розпочнете лікування, то менше шкоди вірус завдасть вашому організму. Тому не бійтеся проходити тестування на ВІЛ!


Джерело: Cells


29 переглядів

Comentarios


  • Дизайн без названия (4)
  • 3
  • 1
bottom of page