top of page

Лікарі будуть виписувати електронні рецепти на антибіотики з 1 серпня

Пацієнти отримуватимуть електронний рецепт для придбання антибіотиків за власні кошти вже з серпня 2022 року. Регулювання відпуску антибіотиків шляхом запровадження електронного рецепта дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні, а також протистояти антибіотикорезистентності.


Нововведення почне працювати в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Проте необхідною умовою є реєстрація в ЕСОЗ. Кожен пацієнт може це зробити, уклавши декларацію з лікарем, який надає первинну медичну допомогу, або зареєструвавшись у системі на прийомі в будь-якого іншого лікаря. Якщо ви вже маєте декларацію, то під час наступного візиту до лікаря переконайтеся, що всі ваші дані внесені до системи коректно.


Пацієнт зможе придбати необхідні ліки за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо лише предʼявити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження призначення. Також за рецептом пацієнт буде самостійно ухвалювати рішення про вибір торгової назви препарату, що містить призначену діючу речовину, орієнтуючись на власний бюджет.


Нагадуємо номер реєстратури Крижопільської ОЛІЛ: 098-031-95-99


Джерело: МОЗ України

2 перегляди

Comments


  • Дизайн без названия (4)
  • 3
  • 1
bottom of page