top of page

«Доступні ліки» при серцево-судинних хворобах: за рецептом йти до кардіолога чи сімейного лікаря?

Поширена думка серед пацієнтів говорить, що за електронним рецептом на безкоштовні ліки при серцево-судинних захворюваннях треба звертатись до кардіолога. Проте це не так.


Правильні кроки до отримання «Доступних ліків»:


1. Звернення до лікаря: При потребі у «Доступних ліках» при серцево-судинних захворюваннях вам варто спершу звернутись до лікаря первинної медичної допомоги.


У часи воєнного стану внутрішні переселенці мають право звертатися до будь-якого сімейного лікаря або терапевта в закладі, який співпрацює з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) – без потреби у декларації.


2. Електронний рецепт: На основі вашого обстеження та діагнозу, лікар виписує електронний рецепт, вказуючи міжнародну непатентовану назву препарату.


3. Аптека: З цим рецептом ви можете звертатися до будь-якої аптеки (незалежно від вашої реєстрації), яка має договір із НСЗУ. Ці аптеки легко впізнати по наліпці «Тут є “Доступні ліки”». Покажіть ваш рецепт, і вам запропонують відповідні препарати. Інформація про безкоштовність чи потребу доплати буде надана. Вартість безкоштовних ліків аптеці компенсує НСЗУ.


Зверніть увагу: Термін дії рецепту – 30 днів з моменту виписки!


Джерело: НСЗУ

27 переглядів

Comments


  • Дизайн без названия (4)
  • 3
  • 1
bottom of page