top of page

А чи є ви в групі ризику виникнення раку передміхурової залози?

А чи знали ви, що листопад — це місяць, присвячений просвітницькій роботі серед населення щодо раку передміхурової залози?! Аж цілий місяць виділено на цю патологію, адже серед чоловіків вона не є рідкісним діагнозом.


Рак передміхурової залози займає друге місце серед причин смерті від злоякісних новоутворень у чоловіків. Є певні фактори, які підвищують ймовірність виникнення цього захворювання у чоловіків. Їх називають факторами ризику, до них відноситься:

  • Вік. Рак передміхурової залози рідко зустрічається у чоловіків молодше 40 років, але ймовірність швидко зростає після 50 років. Приблизно 6 із 10 випадків раку передміхурової залози виявляють у чоловіків старше 65 років.

  • Расова/етнічна приналежність. Рак передміхурової залози частіше розвивається в афроамериканців і чоловіків африканського походження, ніж у чоловіків інших рас.

  • Обтяжений сімейний анамнез. Наявність батька або брата, хворого на рак передміхурової залози, підвищує ризик розвитку цієї хвороби у чоловіка більш ніж вдвічі. Ризик вищий у чоловіків, у яких є брат із захворюванням, ніж у тих, в кого є батько з цим діагнозом.

  • Інфекції, що передаються статевим шляхом. Дослідники виявили, що інфекції, які передаються статевим шляхом (наприклад, гонорея або хламідіоз), підвищують ризик раку простати, оскільки вони можуть призвести до запалення простати.

Якщо ви маєте один чи більше факторів ризику щодо раку передміхурової залози, то обов’язково не забувайте своєчасно проходити регулярні медичні огляди у лікаря-уролога Крижопільської ОЛІЛ!


Нагадуємо номер реєстратури Крижопільської ОЛІЛ: 098-031-95-99


Джерело: CDC

2 перегляди

Comments


  • Дизайн без названия (4)
  • 3
  • 1
bottom of page