Абстинентний синдром – стан, який супроводжує алкогольну або наркотичну залежність. Синдром включає погіршення самопочуття на тлі раптового припинення прийому психотропних речовин.
Цей стан може супроводжуватися тремтінням рук і повік, проблемами зі сном, слуховими та зоровими галюцинаціями, труднощами з концентрацією уваги й швидкістю мислення. Також характерні нудота і блювання, пітливість, підвищення артеріального тиску, аритмія.
Механізм виникнення такий: після тривалого вживання психотропних речовин у крові накопичуються продукти їх розпаду. Здоровий організм нейтралізує ці токсини за допомогою ферментів, але виснажений організм вже не може їх виробляти. В результаті в першу чергу страждає центральна нервова система.
Абстинентний синдром формується протягом 2-7 років зловживання алкоголем чи наркотичними речовинами, однак його поява може бути прискореною через такі фактори: спадковість, ранній початок вживання цих речовин, індивідуальні особливості організму.
Необхідно знати, що абстинентний синдром може вилікувати тільки лікар-нарколог. Будь-яке самолікування в цьому випадку неприпустиме, тому що може викликати значне погіршення. Не зволікайте, зверніться вже сьогодні за допомогою!
Джерело: NewsMedical
Komentáře